نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از بیمارستان دی و پل همت، کوچه سیدالشهدا، پلاک 1، طبقه 3، واحد303​​​​​​​

021-88850415
021-22020480

​آیا پروانه معدن دارای اعتبار قانونی است؟
پروانه تمامی معادن کشور در تمامی حوزه های مواد معدنی توسط وزارت صمت صادر می گردد و به عنوان یک سند رسمی دولتی دارای اعتبار و وجاهت قانونی است.
پروانه معدن چندسال اعتبار دارد؟
تمام معادن به صورت سالیان متمادی در اختیار و تصرف صاحب معدن است و هر 6 سال یکبار توسط وزارت صمت برای یک دوره 6 ساله جدید تمدید می گردد، بدیهی است اغلب معادن موجود در کشور طی چند نسل در اختیار صاحب امتیاز و پروانه اولیه بوده است و هر 6 سال یک نوبت با پرداخت حقوق دولتی تمدید می گردد.
استخراج، فرآوری و فروش محصولات معدن در اختیار چه کسی است؟
کلیه عملیات استخراج، فرآوری و فروش انواع محصولات معدن صرفاً در اختیار صاحب پروانه همان معدن می باشد و کلیه درآمدهای مربوطه نیز متعلق به بهره بردار و صاحب پروانه است و برای صاحب امتیاز جز هزینه های اندک مربوط به حقوق دولتی هزینه های دیگری ندارد.
حقوق دولتی معادن شن و ماسه چقدر است؟
اصولاً درصورت اظهارفروش محصولات معدنی به ازای هرمترمکعب استخراج مبلغ 5 هزار ریال معادل پانصد تومان تا 8 هزار ریال معادل هشتصد تومان حقوق دولتی به آنان تعلق می گیرد که بهره بردار و صاحب امتیاز به صورت سالیانه این مبلغ را در حق دولت پرداخت می نماید. لازم به ذکر است دولت معافیت های خاصی برای معادن درنظر گرفته که شامل معدن بزرگ الماس کوگانا نیز می شود.
سود اکتشاف، فرآوری و فروش محصولات معدن شن و ماسه چقدر است؟
از آنجایی که فرآیند استخراج، فرآوری و تولید محصولات معدنی برپایه شن و ماسه به سرعت انجام می شود و فروش محصولات نیز به صورت روزانه تسویه نقدی می شود و این فرآینده باکمترین پیچیدگی و در کنترل کامل بهره بردار به انجام می رسد سوددهی معادن شن و ماسه درصورت استقرار در موقعیت های ویژه بسیار سرشار است.
سود سهامداران چگونه پرداخت می گردد؟
با توجه به تعداد سهامداران، سود خالص حاصل از فروش محصولات معدنی هر یک از فازها توسط واحد حسابداری مستقر در معدن و دفتر مرکزی تهران با توجه به میزان استخراج و تولید روزانه و تناژ فروش محاسبه و در پایان هرماه توسط شرکت به شماره حساب های ارزی یا ریالی سهامداران به صورت نقدی واریز می گردد.
سود سهامدارن چگونه محاسبه خواهد شد؟
با توجه به اینکه هرفاز دارای خطوط تولید مستقل می باشد و هریک از سهامداران بسته به میزان و تعداد سهامی که مالک هستند از سود و عواید حاصل از فروش محصولات معدن بزرگ الماس کوگانا درآمد نقدی ارزی و ریالی ماهانه دارند، بدیهی است پس از کسر هزینه های جاری شامل نیروهای انسانی و ماشین آلات استخراج ، گاز، آب ، برق و تلفن سود خالص حاصله بر اساس تعریف هر 1 سهم به حساب سهامدار واریز می گردد.
سهامداران چگونه از مقدار فروش و هزینه های جاری مطلع می شوند؟
با توجه به استقرار واحدهای مالی و حسابداری مستقل در دفترمرکزی تهران و کنگان، ثبت تمامی هزینه های روزانه، میزان استخراج، میزان فرآوری، تناژ فروش، فاکتورهای صادره فروش محصولات و تمامی اسنادهای مالی مربوطه درسیستم حسابداری شرکت ثبت و ضبط می گردد و تک تک سهامدارن می توانند به تمامی تراکنش های مالی و فرآیند و تناژ فروش با تمامی جزئیات دسترسی داشته و از کم وکیف فرآیند گردش مالی معدن بزرگ الماس کوگانا مطلع باشند.
سهامداران چقدر سود می کنند؟
سهامداران معدن بزرگ الماس کوگانا در وهله اول با توجه به میزان فرآوری و فروش محصولات روزانه سود ماهیانه ارزی یا ریالی نقدی دریافت خواهند نمود و علاوه برآن قیمت و ارزش سهام خریداری شده در مقطع کنونی با ارزش قیمت آن در یکسال آینده تفاوت فاحشی خواهد داشت. پیش بینی می شود سود سهام سالانه 90 الی 120 درصد باشد.
برآورد ما افزایش هزار درصدی ارزش هر سهم دربازه زمانی یک الی دو ساله خواهد بود که به طور مثال ارزش هرسهم یکصدمیلیون تومانی پتانسیل تبدیل شدن به 1 میلیارد تومان طی یک تا دو سال را خواهد داشت.
چه کسانی می توانند سهام خریداری کنند؟
تمام اشخاص حقیقی و حقوقی می توانند از 1 سهم تا 50 سهم از معدن بزرگ الماس کوگانا خریداری نمایند که نحوه ارزش و قیمت گذاری آن در هر مرحله متفاوت تر از مرحله قبل خواهد بود، چنانچه سیر تصاعدی ارزش سهام معدن بزرگ الماس کوگانا در طی همین مدت زمان کوتاه مشهود بوده است.
نقل و انتقال سهام به نام سهامداران چگونه انجام می شود؟
هر 1سهم از مجموعه سهام موجود درقالب قرارداد رسمی و سهام شرکت طی یک صلحنامه رسمی در دفترخانه اسناد رسمی به میزان قدرالسهم هر سهامدار به نام وی انتقال رسمی می گردد و در اداره ثبت شرکت ها نیز به نام شخص سهامدار است و قابل فروش و انتقال به غیر به صورت کاملاً رسمی و قانونی در دفترخانه اسناد رسمی می باشد.
برای خرید سهام به کجا باید مراجعه کنیم؟
برای خرید سهام معدن بزرگ الماس کوگانا می توانید به دفتر مرکزی شرکت با هماهنگی قبلی مراجعه نمایید.
قیمت و ارزش سهام چگونه افزایش می یابد؟
باتوجه به نحوه آماده سازی، تجهیز و راه اندازی هریک از فازهای معدن بزرگ الماس کوگانا با ایجاد پیشرفت فیزیکی و بهره برداری فازهای مختلف ارزش سهام نیز به صورت پلکانی افزایش تصاعدی خواهد یافت و بنابر پیش بینی های اولیه و کارشناسی های صورت گرفته امکان رشد سهام تا هزار درصد در یک تا دو سال آینده متصور است.
آیا می توان همزمان درکلیه فازهای معدن بزرگ الماس کوگانا سرمایه گذاری کرد؟
با توجه به اینکه هر یک از فازها دارای خطوط تولید جداگانه می باشد و هر بخش نیز هزینه های متفاوت آماده سازی، تجهیز و راه اندازی اختصاصی خود را دارد به همین دلیل عرضه سهام هر بخش با اطلاع رسانی قبلی و به صورت محدود به متقاضیان و خریداران ارجمند واگذار می شود، بدیهی است اولویت فروش فازهای جدید پروژه معدن بزرگ الماس کوگانا با سهامداران نخست خواهد بود.
حداقل سرمایه برای خرید سهام در معدن بزرگ الماس کوگانا چقدر است؟
با توجه به ارزش هر 1 سهم در فروش مرحله سوم به مبلغ یک میلیارد ریال معادل یکصد میلیون تومان امکان خرید حداقل 1سهم و حداکثر 50سهم برای هر شخص حقیقی یا حقوقی امکان پذیر است، بدیهی است خرید سهام بیشتر از سقف تعداد تعیین شده فوق قابل انجام نمی باشد.
چرا در معدن بزرگ الماس کوگانا سهام بخرم؟
باتوجه به رشد و توسعه روز افزون منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و ورود شرکت های جدید نفت، گاز و پتروشیمی در آینده ای نزدیک تولیدات معدن بزرگ الماس کوگانا نمی تواند پاسخگوی حجم وسیع تقاضا و سفارشات پروژه های مستقر در منطقه پارس شمالی، پارس جنوبی و پارس کنگان باشد و به همین دلیل ارزش محصولات معدنی مجموعه بزرگ الماس کوگانا به شکل تصاعدی افزایش خواهد یافت.
مجموعه معدنی صنعتی الماس کوگانا تنها پروژه ای در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است که همزمان قادر به ارائه محصولات و خدمات مرتبط با تامین انواع شن و ماسه، بتن آماده و آسفالت سرد و گرم است که چرخه تولید رونق اقتصادی منطقه و همچنین اشتغال زایی و کارآفرینی را به همراه خواهد داشت، بدیهی است سرمایه گذاران، شرکا و سهامداران معدن بزرگ الماس کوگانا با رشد تصاعدی سرمایه و همچنین درآمدهای نقدی ماهانه چشمگیری مواجه خواهند شد.

​​​​​​​چرا سرمایه گذاری در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس توجیه اقتصادی دارد؟
بزرگترین پروژه های نفت،گاز و پتروشیمی کشور را در مجموعه عظیم و گسترده ویژه اقتصادی انرژی پارس قراردارد که به عنوان نمونه میدان گازی پارس جنوبی بزرگترین ذخایر گازی جهان را درخود دارد.
منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس در منطقه ای با وسعت عملیاتی 41000هکتار تعریف گردیده است که با توجه به ذخایر بالای نفت، گاز توسعه صنعت سرمایه آفرین پتروشیمی و ملحقات آن چشم انداز بسیار روشنی را ترسیم می نماید. شاید به جرات شاید بتوان گفت بخش عظیمی از هزینه های جاری کشور از طریق محصولات و فرآورده های شرکت های نفت، گاز و پتروشیمی مستقر در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس تامین می گردد که این امر به تنهای نگاه ویژه فعالان اقتصادی را به خود جلب نموده و تقاضای شرکت های شاغل در این صنعت برای حضور در منطقه و سرمایه گذاری در آن رو به افزایش است.
تامین آب معدن بزرگ الماس کوگانا چگونه انجام می شود؟
با توجه به اینکه معدن بزرگ الماس کوگانا 3/5 کیلومتر از طول دامنه کوه های مشرف به شهر کنگان را در بر دارد و با وجود شیب مناسب تپه های موجود در معدن بزرگ الماس کوگانا، 3 چشمه با خروجی 1 اینچ آب دائمی در تمام فصول بانضمام استخر و آب انبار بخشی ازآب شستشوی ماسه شسته را تامین می نماید.
همچنین با خرید 1 حلقه چاه اختصاصی برای معدن بزرگ الماس کوگانا تامین آب برای مصارف تولید ماسه شسته و تامین آب بچینگ و غیره به انجام رسیده و با توجه به بحران آب موجود در کشور، هیچگونه معضل کم آبی در مجموعه معدن بزرگ الماس کوگانا وجود ندارد و این امتیاز ویژه ارزش معدن بزرگ الماس کوگانا را به شکل تصاعدی افزایش داده و بر اعتبار روز افزون معدن بزرگ الماس گوکانا می افزاید.​​​​​​​

چرا مشارکت و سرمایه گذاری در پروژه های بخش خصوصی کم ریسک تر از بخش دولتی است؟
در بخش خصوصی مدیریت و رهبری عموماً موفق تر از مدیریت پروژه های ملی و دولتی است. به این دلیل منطقی که بخش خصوصی سرمایه های در گردش محدود تری نسبت به دولت دارد و همواره در صدد حفظ، افزایش و سودآوری بالاتر است. از همین منظر نگاه مدیران بخش خصوصی همواره دلسوزانه تر و پر انگیزه تر از مدیران بخش دولتی است.
سرعت تصمیم گیری، اجرا و فرار از بروکراسی های اداری و دولتی دست و پا گیر می تواند تولید سرمایه را سرعت بخشد. همچنین اثربخشی و راندمان مدیران بخش خصوصی در طول تاریخ بیشتر از مدیران بخش دولتی و حکومتی بوده است.
از آنجا که مالکیت و مدیریت معدن بزرگ الماس کوگانا تماماً در اختیار بخش خصوصی است، انجام همه امور مربوط به رشد و توسعه فعلی و آتی معدن بزرگ الماس کوگانا با سرعت بیشتری پیش خواهد رفت که همین امر حجم تولید و افزایش بهره وری فازهای 3 گانه معدن بزرگ الماس کوگانا را به دنبال خواهد داشت.
بخش خصوصی برای کسب سود بیشتر از هر ابزاری می تواند بهره گیرد تا با روش ها و متدهای به روز هزینه ها را به حداقل رسانیده و سوددهی را به بالاترین سطح ممکن برساند.​​​​​​​
چرا میگن((معدن دار پشتش به کوه گرمه))؟
این یک مثل قدیمی در فرهنگ ما ایرانی هاست که برای توصیف معدن داران از آن استفاده می شود:
معدن بزرگ الماس کوگانا با دارا بودن حداقل 40 میلیون مترمکعب ذخایر قطعی انواع مخلوط شن و ماسه و فازهای 3گانه تولید و فرآورش انواع شن و ماسه، بتن آماده و آسفالت سرد و گرم به عنوان یکی از پروژه های بزرگ صنعتی معدنی کشور مشغول به فعالیت و تولید است که این حجم از تولیدات مواد معدنی توسط یک مجموعه عظیم در قالب منسجم در تمام کشور تقریباً بدون مشابه است. از این رو با توجه به حجم ذخایر موجود معدنی در معدن بزرگ الماس کوگانا استخراج، فرآورش و عرضه محصولات فازهای سه گانه؛ صدها سال زمان نیاز دارد تا بتوان این حجم از ذخایر را تولید و به فروش رساند. به همین دلیل این یک پروژه اقتصادی زودبازده و طولانی مدت است که می توان به شکلی هوشمندانه در آن سرمایه گذاری نمود.​​​​​​​

​سوالات متداول

​تولیدات و محصولات شن و ماسه معدن بزرگ الماس کوگانا کجا مصرف می شود؟

​1-تولید بتن برای تمامی پروژه های عمرانی، صنعتی، ساختمانی و راهسازی جزء نیازهای اساسی است که حداقل 75درصد مواد مصرفی در بتن های تولیدی در تمامی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس را شن و ماسه تشکیل می دهد که محصولات شن و ماسه معدن بزرگ الماس کوگانا دارای بهترین دانه بندی و آنالیز شیمیایی استاندارد برای مصارف بتن است.
2-انواع شن و ماسه، قلوه سنگ، محصولات سرندی، بیس، ساب بیس و عمده محصولات معدن بزرگ الماس کوگانا در لایه های زیر و لایه های فوقانی راهسازی در حجم بسیار بالایی به کار می رود و با توجه به توسعه روزافزون منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و محدوده عملیاتی 41هزار هکتاری آن توسعه راه های دسترسی و ارتقای کیفی مسیرهای تردد یکی از اصلی ترین نیازهای منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس است.
3- استفاده از انواع شن و ماسه در تولید آسفالت که تقریباً 90درصد مواد مصرفی در تولید و فرآوری آسفالت را به خود اختصاص داده است و همچنین توسعه روز افزون راه ها و زیرساخت های انجام شده و درحال انجام این ماده پر مصرف می تواند حجم عظیمی از شن و ماسه تولید شده در معدن بزرگ الماس کوگانا را به خود اختصاص دهد.
4- انواع شن و ماسه تولید شده توسط واحد سنگ شکن معدن بزرگ الماس کوگانا در صنعت ساختمان سازی، کاربرد بسیاری دارد. بطور مثال در سازه های بتنی حجم مصرفی شن و ماسه بسیار زیاد است و همچنین در نقاط مختلف ساختمان نیز استفاده از انواع بتن جزء لاینفک احداث بنا می باشد. برای پی سازی، اسکلت، دیوارچینی، نصب کاشی و سرامیک، کف سازی فضاهای مشاع، اجرای راه پله و سنگ نما، محوطه سازی و غیره حجم مصرف بتن چند برابر بیشتر از سایر اقلام و مصالح ساختمانی است که با توجه به توسعه روزافزون پروژه های ساختمانی در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس، خریداران این ماده پر اهمیت پر تعداد هستند.
5-جهت تولید انواع بلوک های مصرفی، تیرچه، جدول های سیمانی، سنگ فرش و نوعی از موزاییک ها و قالب های بتنی محوطه سازی و غیره بتن شاکله اصلی آن است که فرآیند تولید مواد اولیه انواع شن وماسه با کیفیت و دانه بندی استاندارد و همچنین انواع بتن آماده معدن بزرگ الماس کوگانا به انجام می رسد.
​​​​​​​

چگونه از روش های سرمایه گذاری در معدن بزرگ الماس کوگانا مطلع شوم؟​​​​​​​

شما می توانید با تماس تلفنی با شماره های ثابت 88850415 و 22020480 و همچنین شماره تلفن های همراه 09120198952 و 09120198953 و 09120198956 پاسخ تمامی سوالات خود را جهت چگونگی سرمایه گذاری در معدن بزرگ الماس کوگانا را دریافت کنید، گروه مشاورین سرمایه گذاری معدن بزرگ الماس کوگانا از ساعت 8 صبح تا 10 شب پاسخگوی شما خواهند بود تا با خیالی آسوده بتوانبد جزء شرکاء و سهامداران معدن بزرگ الماس کوگانا باشید.​​​​​​​