نشانی: تهران، خیابان ولیعصر، بالاتر از بیمارستان دی و پل همت، کوچه سیدالشهدا، پلاک 1، طبقه 3، واحد303​​​​​​​

021-88850415
021-22020480

​درباره ما

گروه معدن بزرگ الماس کوگانا به عنوان بزرگترین پروژه معدنی صنعتی جنوب کشور، یکی از پروژه های پربازده معدنی کشور است که در فرآیند استخراج، فرآورش، تولید و عرضه انواع محصولات معدنی شامل مخلوط، شن، ماسه و همچنین تولید بتن آماده و آسفالت سرد و گرم در محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس مشغول به فعالیت است.
پروانه بهره برداری معدن بزرگ الماس کوگانا به شماره 119/5729 و در تاریخ 1381/05/12 توسط اداره کل صنعت معدن تجارت استان بوشهر صادر گردیده که تمامی مجوزات قانونی استخراج واریزه کوهی و تولید انواع محصولات معدنی برپایه شن و ماسه را دارا می باشد. معدن بزرگ الماس کوگانا واقع در استان بوشهر، شهرستان کنگان و در مجاورت سواحل نیلگون خلیج فارس با ورودی اختصاصی از بر اتوبان بوشهر- عسلویه در حال فعالیت است که امکان ارائه خدمات و محصولات به تمامی پروژه های پارس شمالی و جنوبی (منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس) را دارد و با توجه به دسترسی آسان کمتر از 4 کیلومتر به ساحل و اسکله کنگان، علاوه بر تامین نیازهای بازارهای داخلی، امکان صادرات کلان به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس نیز مقدور و میسر است.​​​​​​​

​تولید شن وماسه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس سودآوری بالایی دارد

​شن و ماسه از اقلام ضروری برای تمام پروژه های عمرانی، ساختمانی، صنعتی و راهسازی است. بنابراین محصولات معادن شن و ماسه خریداران بسیاری دارد و تقریباً تمامی موارد ذکر شده بالا وابستگی شدید به محصولات شن و ماسه داشته تا بتوانند پروژه های خود را تکمیل و به بهره برداری برسانند.
بخش اعظمی از تولیدات معدن بزرگ الماس کوگانا می تواند در کارخانه های بچینگ و آسفالت به معدن بزرگ الماس کوگانا مصرف شود به همین دلیل محصولات تولید شده توسط خطوط سنگ شکن با توجه به حجم وسیع پروژه های دردست احداث منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس به سرعت مصرف خواهد شد.
هرگونه توسعه شهری، صنعتی، عمرانی، ساختمانی و راهسازی نیازمند تامین حجم بالایی انواع شن، ماسه و بتن آماده است که معدن بزرگ الماس کوگانا تنها مجموعه معدنی در تمام ایران است که در این حجم وسیع تولیدات متنوعی را به منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس عرضه می کند و همچنین وسعت و ذخایر قطعی معدن بزرگ الماس کوگانا در تمامی گستره جغرافیایی منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس حتی 1 رغیب هم ندارد.

​چرا معدن بزرگ الماس کوگانا می تواند مظهر اشتغال زایی و کارآفرینی در کشور و استان بوشهر باشد؟
معدن بزرگ الماس کوگانا به عنوان بزرگترین معدن شن و ماسه کشور دارای چندین فاز اجرایی و طرح های توسعه آتی هست که به صورت مستقیم و غیر مستقیم افراد زیادی را صاحب درآمد ثابت روزانه و ماهانه می نماید.
معدن بزرگ الماس کوگانا در هر فاز اجرایی خود نیازمند نیروهای متخصص و کارآزموده بومی و غیر بومی جهت مدیریت و نگهداری خطوط تولید و سایر دستگاه هاو ماشین آلات معدن بزرگ الماس کوگاناست.
بطور مثال خط شماره 1 با ظرفیت تولید 2500تن در 1 شیفت کاری و 5000 تن در 2شیفت کاری نیازمند چند نیروی فنی مهندسی و کارگران ساده، تعداد زیادی کامیون جهت حمل و نقل است که بتوانند فرآورده های تولیدی را در سطح محدوده منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس حمل و پخش نمایند. با تولید روزانه حداقل 2500 تن شن و ماسه مرغوب با دانه بندی استاندارد حداقل 250 سرویس کامیون 10تنی جهت حمل بار مورد نیازاست.
هریک از فازهای اجرایی و تولید مجموعه معدن بزرگ الماس کوگانا نیازمند تعداد زیادی نیرو متخصص، کارگر، پیمانکاران کل و جزء، صاحبین ماشین آلات راهسازی و کامیون جهت استخراج و حمل می باشد که بتوانند در جغرافیای 41هزار هکتاری منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس فعالیت نمایند.
تولیدات فاز 1و2و3 به دلیل حجم بسیار بالای آن تعداد زیادی از جوانان جویای کار بومی و غیر بومی را برای فعالیت در معدن بزرگ الماس کوگانا جذب خواهد نمود.

آیا معدن الماس کوگانا می تواند کمبود انواع شن و ماسه پروژه های منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس را جبران نماید؟

با توجه به کمبود انواع شن و ماسه در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس و تهیه و حمل انواع شن و ماسه از 75 کیلومتری پروژه های در حال ساخت پارس شمالی و جنوبی، تامین انواع شن و ماسه مرغوب، با کیفیت، دانه بندی استاندارد و ماسه شسته 2 بارشور تولید معدن بزرگ الماس کوگانا می تواند علاوه بر اشتغال زایی و کارآفرینی در منطقه هزینه های بالاسری حمل و نقل پروژه های عظیم ملی که جبراً می بایست با طی مسافت 75 کیلومتری شن و ماسه مورد نیاز خود را تامین نمایند، این معدن می تواند بسیار کارگشا و راه گشا در منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس باشد.
با توجه به ابعاد 400هکتاری معدن بزرگ الماس کوگانا و ذخایر قطعی چند 10 میلیون تنی امکان تامین انواع شن و ماسه برای پروژه ها در درازمدت به آسان ترین شکل ممکن میسر است، به همین دلیل هرگونه تولید در معدن بزرگ الماس کوگانا با استقبال شدید خریداران و مصرف کنندگان انواع شن و ماسه در منطقه مواجه شده است.